Paweł Pytlarczyk został przewodniczącym kapituły Super Orliki

Były sportowiec, reprezentant Polski w lekkoatletyce. Prywatnie szczęśliwy małżonek oraz ojciec trójki dzieci, dla którego rodzina zawsze stoi na pierwszym miejscu. Zawodowo Prezes Zarządu Fundacji V4Sport. Ze względu na liczne obowiązki nie może już przeznaczać na aktywność fizyczną tyle czasu, ile kiedyś. Jest jednak pewien, że to właśnie sportowa przeszłość pozwoliła mu na osiągnięcie rodzinnego i zawodowego sukcesu.

Prezes Zarządu Fundacji V4Sport. Sportowiec, animator, pedagog, dyplomowany menadżer oraz instruktor sportu. Przez 13 lat wyczynowo uprawiał lekkoatletykę w barwach klubów KS Warszawianka oraz AZS AWF Warszawa; skoczek w dal i sprinter - medalista mistrzostw Polski i reprezentant kraju. O sobie mówi, że jest pasjonatem sportu i rekreacji.Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Studiował również socjologię i filozofię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył podyplomowe studia w Instytucie Informatyki.

“W życiu prywatnym, jak i w zawodowym, niemal na każdym kroku musimy się zmierzyć z większymi lub mniejszymi porażkami. Sport uczy nas, żeby się nimi nie zrażać, pracować jeszcze ciężej i konsekwentnie dążyć do celu. Sportowiec musi być ambitny i systematyczny. A jeżeli później potrafi przełożyć te cechy na inne sfery swojego życia, to jest już połowa sukcesu” - mówi Paweł Pytlarczyk.

Jest ogromnym entuzjastą programów dwutorowego rozwoju kariery (dual carrier). Szukając miejsca dla siebie na rynku pracy, ukończył dwa kursy kompetencyjne - Marketing Sportowy oraz Przedsiębiorczość - w ramach innowacyjnego projektu “Sportowcy na Rynku Pracy”. W tym czasie odświeżył i poszerzył kontakty osobiste, przygotowując grunt pod nowy start. Od 2009 roku współtwórca Fundacji V4Sport. Odpowiada za zarządzanie zespołem i realizację działań operacyjnych, w tym m.in. za wdrożenie kilkunastu projektów w obszarze narzędzi informatycznych rozwijających zarządzanie projektami oraz wspierających rozwój profesjonalnego wolontariatu sportowego. Łączy pasję, jaką jest sport, z pracą zawodową, tworząc i koordynując projekty z dziedziny sportu powszechnego i rekreacji.

Jest przekonany, że sportowcy, zarówno obecni jak i byli, mają kilka łączących ich i cech charakteru: mają marzenia, do realizacji których dążą, nie boją się ambitnych wyzwań i trudu codziennej, ciężkiej pracy.