Super Orliki rozdane. Znamy najlepszych, którzy angażują się w rozwój Orlików

Co robić by na Orlikach i w ich otoczeniu kwitła aktywność fizyczna? Jak poprawiać infrastrukturę, współpracować z mediami i sponsorami? Odpowiedzi na te pytania wskazywali laureaci konkursu Super Orliki 2014, którzy w nagrodę wzięli udział w okolicznościowej debacie, odbywającej się w studio nC+.

Tym razem to nie eksperci, a przedstawiciele samorządów lokalnych, wolontariusze i animatorzy czyli ci,  którzy są najbliżej Orlików – starali się szukać recepty na ich jeszcze lepsze funkcjonowanie. Z dyskusji wypłynęło mnóstwo interesujących wątków i spostrzeżeń, które wkrótce zostaną zaprezentowane w formie materiału video, podsumowującego debatę.

Zadaniem konkursu Super Orliki, współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki było wyróżnienie najlepszych praktyk, instytucji, podmiotów i ludzi, którzy angażują się w rozwój kluczowego projektu infrastrukturalnego resortu. W tym roku nagrody przyznano w ośmiu kategoriach: Infrastruktura, Jednostka Samorządu Terytorialnego, Lokalne Media, Lokalny Sponsor, Wolontariusz, Współpraca krajowa i międzynarodowa, Wydarzenie oraz nagroda za całokształt działań – Super Orlik. Kapituła konkursowa starała się doceniać kreatywność poszczególnych działań, ich zasięg, oddziaływanie na lokalną społeczność, a także mulitdyscyplinarność i ofertę poszczególnych Orlików. – Wybór był niesłychanie trudny. Z jednej strony liczba zgłoszeń, z drugiej ich wysoka jakość sprawiły, że Kapituła miała ciężki orzech do zgryzienia by wybrać najlepszych. Z takimi problemami chcielibyśmy się jednak spotykać zawsze bo to pokazuje, że Orliki – zwłaszcza te w mniejszych ośrodkach – rozwijają się, radzą sobie z promocją własną jak i idei aktywnego życia – wyjaśnia Jakub Kalinowski z Fundacji V4 Sport, organizującej konkurs.

Wszyscy laureaci i wyróżnieni w konkursie, pojawili się w Warszawie, gdzie w studio nC+ zorganizowano wręczenie statuetek i dyplomów Super Orlików 2014. Po ceremonii, uczestników zaproszono do udziału w debacie, którą poprowadziła dziennikarka stacji nC+ Daria Kabała-Malarz, a po dwugodzinnej dyskusji wszyscy mieli jeszcze okazję zwiedzić całe studio.Więcej informacji o konkursie: www.superorliki.pl